social social social social

Yüz tipine göre bu yazın favori saç modelleri

Sana en çok yakışacak saç modellerini ararken göz önünde bulundurman gereken en önemli şeylerden biri yüz tipin. Oval bir yüze mi sahipsin yoksa kare veya üçgen hatlara mi? Belki de uzun bir yüzün vardır? Yüz tipini iyi tanı ve saç stiline karar verirken aşağıdaki tüyoları unutma!

Yuvarlak yüz – orta uzunlukta saç

shutterstock_516987805

Omuz hizasındaki bob kesim saçların yüzü inceltmek gibi bir etkisi var. Uçlardaki hafif dalgalar da saçlarının çenenin altını takip edip oval bir hat oluşturmasını engeller. Bu sayede yuvarlak yüzünü dengeleyen bir saç stiline sahip olursun!

 

Uzun yüz – kısa saç

shutterstock_64183405

Oval yüz için bir dezavantaj olan bob kesim saçların çene altına kıvrılması, söz konusu olan uzun bir yüz olduğunda tercih edilesi bir dengeleyici oluyor. Kısa kesim bir bob stili ,bu yüz tipi için çok uygun.

 

Uzun yüz – uzun saç

shutterstock_495772537

Tıpkı bir üst maddede söylediğimiz gibi, uzun bir yüzü dengelemek için kuaförler genelde kısa kesimleri önerirler. Ancak tek çözümün tabii ki bu değil! Kaküllerin tek bir tarafta toplandığı uzun ve dalgalı saç stilleri de uzun yüzlerle harika bir ikili oluşturabilirler.

 

Kare yüz – kısa saç

shutterstock_125904665

Eğer bu yüz ve saç kombinasyonuna sahipsen tam ihtiyacın olan model kısa kesim, hafif kaküllü bir bob. Bu model yüzündeki odak noktasını yukarılara doğru taşıyarak, çenen yerine elmacık kemiklerini ön plana çıkarıyor. Böylece harika bir yüz ve saç dengesi ortaya çıkıyor!

İlgili İçerikler