social social social social

Yaz tatiline hazırlık bakımı

İple çektiğin yaz tatili gelmek üzere! Tatile fazlasıyla hazır olduğuna hiç şüphe yok, peki ya saçların hazır mı? Bu adımları takip et ve kendini güneşin ve denizin keyfine bırakmadan önce saçlarının da buna hazır olduğundan emin ol!

 

Saçlarını nemlendir.

shutterstock_475139278

Büyük şehirlerde yaşayanlar hava kirliliğinden dolayı saçlarını gerekenden fazla sıklıkta yıkayıp istemeden saçlarının kurumasına ve yıpranmasına neden olabiliyor. Tatilden önce bu hasarı geri almak gerekli! Birkaç hafta boyunca saçlarını düzenli olarak nemlendirici bir kremle kremlemeyi unutma.

 

Keratin takviyesi!

shutterstock_524669098

Keratin saçlarımızın sağlığı ve gücü için hayati önemde bir protein. Keratini doğrudan doğruya besinlerden almamız mümkün değil, ancak doğru beslenme ile keratin üretimini destekleyen protein ve vitaminleri alabiliriz. Kuşkonmaz, balık, fasülye sülfür zengini protein kaynaklarıdır. Onların yanında fındık ve mantarlar ile biyotin, havuç ve ıspanak ile de A vitamini takviyesi yaparak vücudumuzda keratin sentezlenmesini destekleyebiliriz.

 

Ferah bir kesim.

shutterstock_529646581

Yeni bir kesim ile tatile yenilenerek çıkmak harika bir fikir olabilir! Stilini değiştirmek istemiyorsan bile tatilden önce kırıklarını aldırmak saçlarını canlandıracaktır.

 

Güneş kremini unutma.

shutterstock_132329303

Son olarak güneş kremini ve saçların için de bir koruyucuyu tatile çıkmadan önce hazırlamayı unutma!

İlgili İçerikler