social social social social

Yaz Aylarında Saç Bakımı İçin 5 Öneri

shutterstock_461107261

Yaz demek tabii ki deniz, kum, güneş demek. Bütün bunlar ise daha fazla saç bakımı demek. Aşağıdaki tüyolar ile kolayca saçlarını yaz mevsiminin etkilerine karşı koruyabilir, yazın keyfini daha çok çıkarabilirsin!

1) Önce su!

Su her mevsim çok önemli, aynı zamanda sağlığın ve güzelliğin için de vazgeçilmez. Tabii ki saçlarının sağlığı için de! Yaz aylarında her zaman yanında su bulundur ve gün içerisinde bol bol içmeyi unutma.

2) Güneşten korun.

Yüzünü ve tenini güneşten koruduğun gibi, saçlarını da korumalısın. Güneşin pek çok yararının yanında, yazın çok sıcak havalarda saçların için bazı yıpratıcı özellikleri de var. Güneşe çıkmadan önce saçlarını güneşin zararlı ışınlarına karşı UV filtreli kremler veya spreyler ile koruyabilirsin.

3) Yüzmeden önce bakım yap.

shutterstock_236039503

Yazın en büyük keyiflerinden biri tabii ki de yüzmek! Saçlarını deniz ve havuzun zararlı etkilerinden korumak içinse yüzmeden önce saçlarını temiz suyla ıslat, ya da her zamankinden biraz daha fazla saç kremi kullan. Bu, saçlarını özellikle havuz suyundaki kimyasallara karşı koruman için çok etkili bir yöntem.

4) Yüzdükten sonra da saçını ihmal etme!

Denizden veya havuzdan çıkar çıkmaz saçlarını temiz su ile yıka. Eğer yakınlarda duş yoksa, yanında küçük bir şişe de olsa temiz su taşıman çok faydalı olacaktır. Hatta eğer mümkünse küçük bir sprey şişesinde su taşıyabilir ve saçlarına sıkabilirsin.

5) Saçlarını dilediğin gibi kestirmek için en uygun zaman!

Yaz mevsiminde saçların kışa göre daha hızlı uzar. Eğer saçını kısa kestirmek istiyor, fakat cesaret edemiyorsan, şimdi risk almanın tam zamanı. Böylece saçlarını kış aylarına kadar tekrar dilediğin gibi uzatabilirsin.

İlgili İçerikler