social social social social

Vakit Kazandıran 3 Saç Stili Tüyosu

shutterstock_111815960

Gönül ister ki her gün saçını dilediğin stilde rahatça şekillendirebilmen için bol bol zamanın olsun. Ancak maalesef özellikle çalışan kadınlar için bu pek mümkün değil. Yine de zamana karşı yarışırken tarzından ödün vermek zorunda da değilsin! İşte sana hazırlanırken zaman kazandıracak bazı pratik tüyolar:

1) Gün Boyu Dalgalı Saçlar

shutterstock_120690061

Maşa ile yaptığın dalgalı saçlarının daha uzun süre dayanmasını istemez misin? Evden çıkarken harika görünen saçların günün ortasında hacmini ve kıvrımlarını bir miktar kaybedebilir. Bunun önüne geçmenin ise çok basit bir yolu var. Maşa yaparken saçının uçlarından değil tam ortasından başla, bu sayede buklelerin ve saç dalgaları daha uzun süre şeklini korur.

2) Bozulmayan Tel Toka

Tel tokalarının düz saçlarda bile sabit kalmasını istiyorsan şu adımları izle: Bir kağıt peçete üzerine tel tokalarını koy ve üzerilerine saç spreyi sık. Sonra peçeteyi top halinde kapat ve sıkıştır. Böylece hem sprey tokaların her yerine dağılacak, hem de kağıt peçete sayesinde biraz kurumuş olacaklar. Sonra bu tel tokaları dilediğin gibi kullan, gün boyunca tam olarak taktığın yerde kalacaklar!

3) Hacimli At Kuyruğu

Bazı günler saçlarını hemen bir toka ile at kuyruğu yapıp evden çıkarsın ama sonra sana sanki sönükmüş gibi görünürler ve bu durum enerjini daha da düşürebilir. Böyle zamanlarda motivasyonunu ve özgüvenini hemen yerine getirmek için çok pratik bir yöntem var. Hemen o lastik tokayı çıkar, küçük bir dişli toka kullan ve kuyruğu alttan tuttur. İşte bir anda hacimli ve canlı bir at kuyruğuna sahip oldun!

İlgili İçerikler