social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 6

Uzun Saçların Keyfini Sürmenin 3 Yolu

Saçları sağlıklı ve güzel bir şekilde uzatmak, emek ve sabır isteyen yorucu bir süreç. Peki sonunda tüm bu zorluklara değiyor mu? Kesinlikle evet! E madem bu uzun ve hacimli saçlara sahip olmak için bu kadar uğraştık, şimdi de biraz tadını çıkaralım. İşte bunu yapabileceğin yöntemlerden benim en sevdiğim 3 tanesi:

1) Bukleli At Kuyruğu

shutterstock_349264538

Uzun ve güçlü saçların hem güzel göründüğü hem de pratik olarak kullanıldığı yöntemlerden biri tabii ki gösterişli bir at kuyruğu! Kuyruğu biraz yukarıdan topla ki, saçlarının uzunluğu vurgulanabilsin! Saçının uçlarına doğru maşa veya başka bir yöntemle yapacağın dalgalarla da hem daha dolgun görünmesini sağlarsın!

2) Yandan Ayrım

shutterstock_120205723

Başının bir tarafından saçını ayır ve o tarafta kalan saçlarını kulağının arkasına at. İnan bana bu stil, farklı bir hava katacak! Ben kimi zaman doğal bir şekilde kuruttuğum saçlarımla olduğu gibi, fönlü ya da düzleştirdiğim saçlarımla da bu modeli kullanıyorum. Düz saçlarla da ayrı bir güzel oluyor! Bence fırsatını bulduğunda ikisini de dene!

3) Hacimli Dalgalar

shutterstock_475081462

Madem uzun ve güçlü saçlarımız var, kısayken yapamadığımız büyük büyük, hacimli dalgaları bir de şimdi deneyelim öyle değil mi? Evet saçları hacimli dalgalarla daha da güzelleştirmenin şimdi tam sırası!

İlgili İçerikler