social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 11

Tülin’in Yağlı Saçlara Basit Çözümleri

En çok duyduğum sorulardan birisi de yağlı saçlarım için ne yapmalıyım oluyor. Üzülmeyin! Eğer saçınız ince telli bir görüntüye sahip ve çabuk yağlanan bir yapıdaysa, bu durumu tersine çevirmek için uygulayabileceğiniz basit çözümler bende mevcut 🙂
shutterstock_482329843

Normalde saçlarımızı her gün yıkamamalıyız fakat eğer yağlı ve düz saçlara sahipseniz saç derinizi temizlemek ve nefes almasını sağlamak için her gün yıkayabilirsiniz. Ama lütfen ıslak saçla yatıp uyumayın!

Hepimiz doğru ve uygun saç bakım ürünlerini kullanmalıyız fakat bu durum özellikle yağlı saçlara sahip olanlar için hayati önem taşıyor! Benim önerim doğru saç bakım ürünlerinin yanında arındırıcı etkili şampuanları kullanmanız yönünde olacak.

shutterstock_192633185

Gün içinde mümkün olduğunca saçlara dokunmamaya gayret göstermek lazım. Gündelik hayatta bir sürü nesneye ellerimizle temas ederiz, bu nesnelerin saçlarımıza geçmesini tabii ki istemeyiz.

Köpük, sprey, jöle, wax gibi saç şekillendiriciler saçlarda daha fazla yağlanmaya sebep olur. Bu ürünlerden kaçınmalısınız ya da illa kullanmanız gerekiyorsa saç derinize temas etmeden, çok az miktar uygulamak da yeterlidir. Yağlı saç zaten kolay şekil aldığı için çok fazla kullanmasan iyi edersin.

Anneannemiz saç bakımı konusunda işi biliyor! Yağlı saçların için eski bir yöntem olan talk pudrasını saç diplerinize hafifçe uygulayın ve fırçalayın, farkı anında göreceksiniz 🙂

shutterstock_111538151

Saç kremi alışkanlığınızı değiştirmek de yağlı saçlarınız için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntemdir! Saçınıza uygun saç bakım kremini, saçın tümüne değil sadece saç uçlarına uygulamak da yağlı saçlarla baş etmenin güzel bir yolu.

İlgili İçerikler