social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 1

Tülin’in Sağlıklı Kış Bakımı

Soğuk kış aylarında saçlarım da tıpkı cildim gibi kuruyor. İlk etapta kepek gibi saç derisi problemlerine neden olan bu durum, önlemini almadığım taktirde koparak dökülmeye kadar gidebiliyor! Tabii ki yapmam gerekenleri biliyorum ve kış mevsiminde saç bakım sırlarımı sizinle paylaşıyorum 🙂shutterstock_329659919

Öncelikle saçlarımın yüksek ısılara maruz kalmamasına özen gösteriyorum. Maşa veya fön kullanacaksam mutlaka düşük ısılarda kullanıyorum! Kış mevsiminde soğuk havayla içli dişli olacağım için saçlarımda şok etkisi olmasın istiyorum; bu yüzden saçlarımı sıcak değil, ılık suyla yıkıyorum.

Bu mevsimde saçlarımı daha da güçlendirmem gerekiyor! Bunun için keratin içerikli şampuanlar kullanıyorum. Hatta kullandığım saç bakım ürünlerini de onarıcı etkili olanlar arasından tercih ediyorum.

Saç derimin beslenmesi için kullandığım saç bakım yağları da kış mevsiminde olmazsa olmazlarımdandır! Saçıma uygun bakım yağlarını banyodan evvel saç derime masaj yaparcasına uyguluyorum. Ardından sıcak bir tülbentle bir kaç dakika sarıyorum. Bu şekilde saçım soğuk havalarda nemini kaybetmiyor.

shutterstock_92512357

 

shutterstock_248211490

Kış aylarında bağışıklık sistemimi güçlendiriyorum ki saçlarım da güçlensin! Bunun için vitamin ve mineral yönünden zengin yiyecekleri tüketiyorum. Vücudum güçlendikçe saçlarım da güçleniyor ve koparak dökülmeleri tamamen engelleyebiliyorum 🙂

Kışın saçlarımız da bizim sıkılabilir 🙂 Böyle zamanlarda neye ihtiyaç duyar saçlar biliyor musunuz? Vitamine. Eczaneden alacağını C ve E vitamin serumlarını şampuanlarınıza karıştırarak daha parlak ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

İlgili İçerikler