social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 10

Tülin’in Saç Şekillendirme Sırları

Şekil almayan saçlar birçok kadının ortak derdi. Bir elde maşa diğerinde fırça ayna karşısında saatler harcamak da bu soruna çözüm olmaz genelde! Şimdi size şekil almayan saçlarınız için basit ve minik ama çok değerli sırlar veriyorum, sakın kimseye söylemeyin olur mu 🙂

Yaşlı ve bilge bir kuaför der ki: şekil almayan saç yoktur, yanlış saç bakımı vardır 🙂 Kullandığım saç bakım ürünlerinin saçıma uygun olmasına çok dikkat ederim!

shutterstock_113232868

Her ne kadar yerine kullandığım bir sürü yöntem olsa da, pratik olduğu için ben de saç kurutma makinesini kullanırım. Ama bunu yaparken saçlarıma çok yaklaştırmamaya dikkat ederim! Saçlarımda şok etkisi yaratmamak için başlangıçta en düşük ayarda çalıştırıp kademe kademe artırırım. Bu sırada mutlaka yuvarlak ve kaliteli bir fırça kullanırım. Fırçayı kullanmadan önce de fırçanın üstüne çok hafif köpük uygularım, böylece elektriklenmeyi de gideririm 🙂 Böylece saçlarıma istediğim şekli vermem çok basitleşir!

Eğer saçlarım herhangi bir sebepten dolayı sönük ya da basık gözüküyorsa, saçlarımı ters yönden tararım. Bu yöntem her zaman işime yaramıştır 🙂 Sonrsında o sıradaki ruh halime göre bir saç şekillendirici kullanırım ve saçlarıma istediğim şekli verip evden çıkarım!

Hacimli saçlara şekil vermek zordur. Bazı durumlarda ne yaparsam yapayım saçlarımın şekil almayacağını bilirim ve imdadıma dağınık topuz yetişir 🙂 Ne zaman saçlarıma dağınık topuz şeklini versem, bakışların artığını hissederim; çünkü bu model çok seksi bir modeldir ve her ortamda, her kıyafetle kullanılabilir!

Her kadın gibi ben de saçlarımda aksesuar kullanmayı çok severim fakat bunu bilinçli bir şekilde yaparım. Eğer kış aylarında bere kullanacaksam, mutlaka ipek astarlı bir bere tercih ederim (bunu piyasada bulamayabilirsiniz) Türkiye’de ipek astarlı ürünlere rastlamadım fakat terzinizden yardım alabilirsiniz! İpek kumaşın saçımda gösterdiği etki beni hala büyülemeye devam ediyor 🙂

shutterstock_379925161

İlgili İçerikler