social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 9

Tülin’in Pratik Saç Modelleri

Günümüz şehir hayatında vakit darlığı hepimizin yaşadığı en büyük sorunlardan biri; özellikle benim gibi meşgul kadınların!!! O yüzden bu yazıda sadece 10 dakikada uygulayıp evden çıktığım saç modellerine bakacağız. Eğer sen de saçlarının harika görünmesini istiyor fakat vakit bulamıyorsan, önerilerim hayatını kurtarabilir!

Eğer sabah erken saatlerde bir yere davetliysem gece yatmadan önce saçlarıma hafifçe köpük uyguluyorum. Uyandığımda yine hafifçe ellerimi ıslatıyorum ve saçlarıma istediğim şekli vermem bebek işi oluyor 🙂 Tatlı uykumu hiçbir şey bölmemeli; gözümden sakındığım saçlarım bile!

shutterstock_166906112

Bazı durumlarda hem şık olmam hem de doğal görüntümden bir şey kaybetmemem gerekiyor. Ne mi yapıyorum; doğru tahmin! Saçlarımı örüyorum 🙂 Bu işlem için saçlarımı genelde tutamlara ayırıp üçe bölüyorum; ilk örgüyü üçüncüyle birleştirip ikinci tutamın etrafından doluyorum ve çıkmaya hazır oluyorum!

shutterstock_395428045

Kısa sürede şirin ve sevimli saçlara sahip olmam gereken anlara bayılıyorum, çünkü saçlarımın doğal hali olan kıvırcıkları kullanıyorum 🙂 Kıvırcıklarımı belirginleştirmek için hafif ıslattığım  saçlarımı fırçalayıp tel tokalarla sabitliyorum. Sonra da köpük ya da jel kullanarak ellerimle şekillendiriyorum. Eğer saçımı kıvırcık yapacaksam bir gün öncesinden deniz suyu etkisi yaratan ürünlerden kullanıyorum.

shutterstock_145759742

Her durumda seksi ve göz alıcı olmak istiyorsan tabii ki salaş topuzu öneriyorum. Bu model için saçlarımı fırçalıyorum ve arkadan iki tutama ayırıp bağlıyorum. Hemen sonrasında iki tutamı da birbirinin çevresine doluyorum ve etrafı büyülemeye devam ediyorum!

İlgili İçerikler