social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 14

Stiline göre saç modelini değiştir!

Şık olmak demek sadece güzel bir elbise giymek değil, ayakkabından ojene, aksesuarlarından saç stiline kadar bir bütün olarak uyum halinde olmak demek! Bu bütünlük içerisindeki en temel unsurlardan biri de tabii ki saç modelin. Giyim tarzına uygun bir saç stili seçmen için işte sana bir kaç öneri:

 

Uyum ve denge

İlk kuralımız saçın ile kıyafetin arasında bir uyum ve denge sağlamak. Eğer çok gösterişli ve ön planda bir elbisen varsa, saç stilinde sadeliğe yönelmeyi düşünebilirsin. Tersine basit giyindiysen de, saçlarını ön plana çıkaracak bir model ile bu durumu dengeleyebilirsin.

Konsept

shutterstock_377261302

Bir diğer önemli konu da konseptin. Örneğin 1950’lerden fırlamış retro bir elbise giydiysen, bunu dönemin tarzına uygun bir saç bandı ile tamamlayabilirsin. Öte yandan modern bir elbiseyi düz veya geometrik bir saç stili ile tamamlamak çok daha harika olacaktır.

Yaka biçimi

shutterstock_137968598

 

Saç stiline karar vermeden önce göz önünde bulundurman gereken en önemli konulardan biri de yaka biçimin. Yüksek yakalı bir kıyafetin varsa, atkuyruğu veya yüksek topuzlar çok yakışır. Eğer askılı bir elbise veya bluz giyiyorsan bob kesim ile harika bir uyum yakalayabilirsin. Daha uzun saçlarda ise dağınık bir topuz aradığın dengeyi sağlayacaktır.

Omuzları açıkta bırakan romantik bir elbiseye ise örgüler veya düşük bir topuz harika gider. Omuzlarına hafifçe sarkacak birkaç dağınık lüle ile de bu elbisenin hakkını tam anlamıyla verebilirsin.

Sokak stili

shutterstock_431560681

Günlük kıyafetler için ise dağınık topuzları, üstten toplanmış stilleri veya basit ve ince örgülü stilleri tercih edebilirsin. Bu modeller tişört, jean, spor ayakkabılar ile birlikte çok iyi birer takım oluştururlar.

Özel günler

shutterstock_317280242

Romantik bir akşam yemeği için seçtiğin güzel bir elbiseye yakışan ise serbest bıraktığın dalgalı ve hacimli saçlar olacak. Bu sayede cazibeni katlayıp feminenliğini vurgulayabilirsin.

İlgili İçerikler