social social social social

Spor Yaparken Uygulayabileceğin 4 Saç Stili

Spor yaparken saçların sana ekstra bir yorgunluk verebilir. Sürekli yüzüne gelen veya yapışan saçlar kolaylıkla dikkatini dağıtabilir ve seni rahatsız edebilir. İşte senin için bu sorunların üstesinden gelirken bir yandan da şıklığından taviz vermemeni sağlayacak pratik saç modelleri!

1) Klasik Topuz

shutterstock_283172507

Saçını arkada topla ve topladığın noktanın etrafına dolayarak bir topuz haline getir. Ardından da lastik veya tel tokalar yardımı ile tuttur. Eğer saçların uzunsa bu modeli tercih edebilirsin. Kısa saçlara sahipsen muhtemelen spor yaparken saçın dağılacaktır.

2) At Kuyruğu & Saç Bandı

shutterstock_283094765

Saçlarını başının arkasında topla ve biraz da yukarıdan at kuyruğu yap. Sonra da bir saç bandı ile bu klasik stile sporcu dokunuşunu yap! Bu sayede hem hareket ederken saçlarının dağılmasını önleyecek hem de sportif bir görünüme sahip olacaksın.

3) Yandan Fransız Örgüsü

shutterstock_283643825

 

Eğer uzun saçlara sahipsen bu modeli deneyebilirsin. Örgüler hem şık, hem saçını bir arada tutuyorlar, hem de spor yaparken birazcık dağılsalar bile hala harika görünüyorlar!

4) İkili Topuz

shutterstock_439436677

Eğer spor yaparken saçın hiç ama hiç dağılmasın istiyorsan işte çözüm! Saçını fotoğraftaki gibi iki parçaya ayır ve her parçayı ayrı ayrı topuz yap. Şimdi spora başlayabilirsin!

İlgili İçerikler