social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 7

Sonbaharda Saç Bakımının 4 Temel Unsuru

Sıcak ve nemli havaları arkamızda bırakıyoruz ve sonbahara giriyoruz! Bu mevsimde saç bakımı yapmak yaz aylarına göre daha kolay, ancak yine de bazı kritik noktalar var. Saçlarımızın kış mevsimine parıltılı, sağlıklı, güçlü ve esnek bir giriş yapması için şu an bazı önlemler almamız gerekiyor. İşte saçları sonbahardan kışa hazırlaman için birkaç öneri:

1) Saçlarının rengine dikkat!

Yaz aylarında saçlarımızın rengi doğal bir şekilde birazcık açılır. Ya da yaza girerken balyaj yaptırarak biz biraz açık renkleri tercih ederiz. Ama havalar soğumaya başladığında hem saçların rengi koyulaşır. Hem de yazın güneşin ve boya uygulamalarının etkisiyle saçlar yıpranır. Kışa girerken saçlarımızın rengini gözden geçirmek ve yıpranmalar için gerekli bakımı yaptırmanın tam zamanı!

2) Saçlarını dinlendir.

Yaz boyunca özellikle saçlarımızı güneşin olumsuz etkilerine karşı korumak için pek çok farklı ürün kullandık. Şimdi ise bunlara ihtiyacımız kalmadı ve saçlarımızı dinlendirip beslemenin vakti geldi. Saç tipine uygun kaliteli bir şampuan ve saçlarını derinlemesine besleyen saç bakım ürünlerini kullan ve bu mevsimi, kış gelmeden önce saçlarını beslemek ve dinlendirmek için bir fırsat olarak değerlendir.

3) Yeni bir kesim?

Dediğim gibi bu mevsimde saçlarımızı zorlu kış aylarına hazırlıyoruz. Şu an saçlarını canlandırman için kırıklarını aldırmanın tam sırası. Hatta tamamen yeni bir kesim ile yeni sezona ferah bir giriş yapmayı da düşünebilirsin!

4) Nemlendirmeyi unutma!

Rüzgarlı bir mevsime giriyoruz, ayrıca havalar soğuduğu için saçını saç kurutma makinesi ile kurutmaya başlayabilirsin. Isı uygulamaları her zaman saçları kurutur. Üstelik bir de kazaklar giymeye başlayacağımız için kurumuş saçlarımız her fırsatta tel tel kabaracak. Bunlara karşı en büyük silahımız ise saçlarımızı nemlendirmek. Bu mevsimde saç kurumalarını önleyen, nemini artıran bir şampuan ve saç kremi kullanmayı da ihmal etme.

 

İlgili İçerikler