social social social social

Saçların kötü günündeyse hemen uygulayabileceğin çözümler

Bazı günler saçların bir türlü seninle iş birliği yapmaz. İkinci gün saçı olabilir, fazla yıkanmış saç olabilir veya sadece o gün saçların gününde değildir, hepsi bu. Önemli değil, bazen böyle günler olur, işte uygulayabileceğin bazı pratik çözümler!

 

Örgüler

shutterstock_173569229_Large

Madem saçların canını sıkıyor, dilediğin gibi şekillendiremiyorsun, neden örmeyi denemiyorsun? Örgüler sadece ikinci gün saçını saklamak için ideal bir çözüm değil, aynı zamanda 2. ve 3. gün saçı da örgüler için ideal. Çift taraflı bir avantaj var, örgülü stiller için harika bir gün!

 

Geri tarama

shutterstock_604743392_Large

Düz ve cansız saçlara biraz hacim ve dinamizm katmanın en hızlı ve etkili yollarından biri saçları, özellikle de saç diplerini geriye doğru taramak. Bu sayede saçların hemencecik canlanacak ve göz dolduran bir görünüme kavuşacak!

 

Kabarmayı kucakla!

shutterstock_314111792_Large

Saçların her zaman ipek gibi yumuşacık olacak değil tabi ki. Bazı günler saçların kabarabilir ve saç tellerin bu konuda çok inatçı davranabilirler. Böyle günlerde saçlarını terbiye etmek yerine onları olduğu gibi kabul edip bu durumu bir avantaja çevirmeyi düşün! Mesela dağınık bir topuz böyle bir günde saçlarına çok iyi gider!

 

Yarım yıkama

Diyelim ki saçlarını yıkaman gerekiyor ama hiç vaktin yok, ya da evde değilsin ama saçlarının derhal yıkanması gerekiyor. Böyle bir durumda saçlarının sadece ön kısmını lavaboda hızlıca yıkayıp geri kalanı olduğu gibi bırakabilirsin. Böylece, sanki saçlarının tamamı yeni yıkanmış gibi görünür ve bu illüzyon seni o günlük idare eder!

 

Şu havalı şapkayı dolaptan çıkarma vakti!

shutterstock_129125912_Large

İşte sana uzun zamandır kullanmadığın ama aslında çok sevdiğin şapkanı başına geçirmen için bir fırsat. Saç bandı veya eşarp gibi bir aksesuarı da böyle günlerde çok şık bir şekilde kullanabilirsin!

İlgili İçerikler