social social social social

Saç Düzleştirmenin 5 Püf Noktası

shutterstock_488716468

Tepeden tırnağa zarif bir görünüm istiyorsan dümdüz, pürüzsüz ve ışıltılı saçlar bunun en pratik ilk adımlarından biri. Ancak saç düzleştirirken yapılan bazı çok yaygın hatalar var. Gel bu hatalara ve çözümlerine birlikte bir göz atalım.

1) Düzleştirmeye duşta başla.

Saçını yıkadıktan sonra kremleyerek düzleştirme sürecine başlıyoruz. Bir saç fırçası kullanarak kremi tüm saç tellerine iyice yayabilirsin. Ardından saçını nazikçe durula. Sonra da bir havlu ile hafifçe dokunarak kurula. Havluyla saçlarını ovma! Bu saçlarının kabarmasına neden olur.

2) Kurutma makinesine dikkat!

shutterstock_95096848t

Saçı en çok yıpratan şeylerden biri saç kurutma makinesi. Eğer düzleştirmeden önce kullanman gerekecekse, saçına uzak bir mesafeden tutup ileri ve geri sallayarak kurutmayı dene. Bu sayede saçın hem daha az zarar görecek, hem de kabarmasını önleyebileceksin.

3) Saçının tamamen kuru olduğundan emin ol!

Eğer saç düzleştiricisini kullanırken buhar çıktığını farkedersen veya cızırdama sesi duyarsan hemen düzleştiriciyi saçından çek. Islak veya nemli saçı düzleştirici ile düzleştirmek saçına ciddi şekilde zarar verebilir.

4) Doğru ısıyı seç.

Düzleştiricinin maksimum ısısı evde kullanım için değil, profesyonel salonlarda bazı yardımcı maddeler ile birlikte kullanılmak içindir. Her ne kadar sana zaman kazandırsa da, maksimum ısının saçına zarar verdiğini unutma, düzleştiricini daha güvenli ısılarda kullanmaya özen göster.

5) Saçını bölümlere ayır.

Bazı insanların saç düzleştirmenin çok zaman aldığından şikayet etmelerinin sebebi rastgele saç tutamları ile çalışmaları. Saçını 4 bölüme ayır ve sırayla düzleştir. Bu sayede tüm saç tellerini düzleştirdiğinden ve hiçbirine gereksiz yere iki kere ısı uygulamadığından emin olabilirsin.

İlgili İçerikler