social social social social

Saç bakımına başlamanız için 3 neden!

Evet, yarın değil, pazartesi değil hemen bugün başlamalısın. Çünkü:

  1. İlk intiba önemlidir.shutterstock_117648703

Bir düşünelim bakalım, yeni birisiyle tanıştığında ilk dikkatini çeken şeyler neler oluyor? Evet doğru bildin. Tabii ki saçları! Hele de kadınsa… Güzel, bakımlı ve ışıltılı saçlar her zaman iyi bir izlenim bırakır. Bu da saçlarına iyi bakman için gayet geçerli bir sebep. Üstelik doğru ve düzenli bir biçimde yapılan bakım, saçlarının sağlıklı olmasını sağlar ki bu da saçlarını dış etmenlerden gelebilecek zararlara ve nihayetinde saç dökülmelerine karşı korur. Hem zaten sağlıklı saçların sahip olduğu canlılık ve ışıltıyı kim kaybetmek ister?

 

  1. Unutma, saçların uzuyor!shutterstock_483379414

Saçlarını uzatmayı da düşünüyor olabilirsin, düzenli kesimlerle şu anki halini korumayı da veya kısaltıp yepyeni bir stile geçmeyi de! Tercihin ne olursa olsun şu bir gerçek ki saçların sürekli uzuyor. Onların canlı olduğunu ve sürekli yenilendiklerini unutma! Şu an saçların tam istediğin formda olabilir, ancak bakımını ihmal edersen birkaç ay sonra köklerden yeni gelen ve uzayan saçların senin beklentilerini karşılamayabilir. Sürekli yenilenen saçların için sürekli bakım yapmalısın!

  1. Yaz geliyor!

shutterstock_277100780

Harika bir haber öyle değil mi? Deniz, kum, güneş… Bu 3 müthiş şey aynı zamanda saçların için 3 büyük tehlike demek! Güneşin zararlı ışınları, aşırı sıcak ve nemli hava, tuzlu deniz suyu, içinde koruyucu kimyasallar olan havuz suyu, plajda saçlarına giren ince kumlar… Bunların hepsi saçlarını yıpratacak olan unsurlar. Tabii ki korkmana gerek yok hepsinin çözümü var! Yaz boyunca gerekli bakımları yaptığın ve önlemlerini aldığın sürece hiçbir sorun yok. Bunun yanında düzenli bir saç bakımına hemen şimdi başlayıp, yaza güçlü ve ışıltılı saçlarla girmek sence de daha iyi değil mi?

İlgili İçerikler