social social social social

Rüzgarlı Havalarla Baş Etmek İçin 5 İpucu

shutterstock_284098142

Rüzgarlı hava, ister sıcak olsun ister soğuk, saçını yıpratabilir. En azından saç stilini bozması işten bile değil. Rüzgarlı havalarda saçının şeklini korumak ve bu havaları minimum yıpranma ile atlatmak için tüyolarımıza kulak ver!

1) Başını giydir!

Bir şapka, bere veya eşarp saçını rüzgara karşı korumak için en etkili ve basit yöntemdir. Ancak kullandığın şapka veya eşarbın çok dar olmamasına da dikkat et, yoksa bu hem saç şeklinin bozulmasına, hem de yağlanmaya sebep olabilir.

2) En güçlü silahımız örgüler.

Rüzgara karşı en etkili stil işte bu, çünkü bozulması neredeyse imkansız! Dilediğin örgülü modeli seç ve havaya aldırmadan dışarı çık!

3) Özellikle taç örgüyü dene.

shutterstock_284098142

Hazır konu açılmışken, rüzgarda dağılması en zor stillerden taç örgülü modelleri bu hava şartlarında bol bol kullanabilirsin.

4) Çıkarken değil varınca şekillendir!

Dışarı çıkarken başının yüksek bir noktasından topladığın saçlarını at kuyruğu yap ve biraz da spreyle. Gideceğin yere varınca da saçını aç ve elinle tarayarak hafifçe şekillendir. Bu hızlı ve pratik yöntem ile dışarı çıkarken rüzgardan korkmana gerek yok!

5) Bırakın saçın kendi kendine kurusun.

Saç kurutma makinesi saçları kabartır. Kabarık saç ve rüzgar ikilisi ise tam bir kaos demek! Bu yüzden saçını yıkadıktan sonra havlu ile hafifçe ıslaklığını alıp kendi başına kurumaya bırakmanda fayda var.

İlgili İçerikler