social social social social

Öğrenciler İçin 3 Pratik Saç Stili

Öğrencilik hayatı keyifli ve eğlenceli olduğu kadar hızlı da. Bu hızlı hayat içerisinde saç bakımı zaman zaman aksayabilir. Bazen bir süredir ilgisiz kalmış saçlarına acilen nasıl bir şekil vereceğini bilemeyebilirsin. Bu çok normal, hiç canını sıkmana gerek yok. İşte sana böyle zamanlarda durumu kurtaracak ve nerede olursan ol anında uygulayabileceğin pratik modeller:

1) Tek Taraflı Balık Sırtı

shutterstock_137968598

Öncelikle saçlarımızı sağ taraf ve sol taraf olmak üzere iki eşit parçaya ayırıyoruz. Sol kulağımıza yakın bir noktadan küçük bir tutam saç alıyoruz ve sol parçanın üzerinden, sağ parçanın altından geçirerek örmeye başlıyoruz. Bu ilk adımın sağ kulağımızın üzerinde sonlanması gerekiyor. Daha sonra bu defa sağ taraftan bir tutam saç alıp sağ parçanın üzerinden, sol parçanın altından geçiriyoruz. Bu şekilde sonuna kadar örmeye devam ediyoruz ve sonunda bir tokayla örgümüzü sabitliyoruz.

2) Darmadağınık Topuz

shutterstock_211171909

Saçın iki yanından geriye doğru, oldukça gevşek olacak şekilde birer parça saç al ve birbirlerinin üzerinden geçirerek arkada tuttur. Ardından kulaklarının hemen üzerinden aldığın birer parçayı da iyice burarak bu topuzun içinden geçir. İşte bitti bile!

3) Yüksek & Kabarık At Kuyruğu

shutterstock_385836070

Eğer uzun saçların ve katlı bir kesimin varsa senin için en pratik stil işte bu! At kuyruğunu başın tam arkasından değil, birazcık üst kısmından topluyoruz ve önden arkaya doğru hafif bir kabarıklık bırakmayı unutmuyoruz.

İlgili İçerikler