social social social social

Mükemmel Saçlar İçin Küçük İpuçları

Saç bakımında çoğunlukla alışkanlıklarımızın kurbanı oluruz. Saçlarımız mükemmel olsun isteriz ama bunu nasıl gerçekleştireceğimizi bilemeyiz. Çoğu zaman da ritüel şeklini alan ve saatler süren bakım seansları bizi canımızdan bezdirir. Eğer sen de kısa bir sürede mükemmel saçlara kavuşmak istiyorsan, bu pratik ipuçları çok işine yarayabilir.

Fön

Fön için çoğunlukla kuaföre gideriz fakat bazı durumlarda bizzat kendimiz bu işlemi uygularız. Saçına zarar vermeden verimli bir şekilde fön çekmek için, öncelikle o makinayı saçlarından en az 20 cm uzakta tutmalısın. Başlarken en düşük sıcaklıkta ayarını kullanmalı, zamanla kademe artırmalısın.

shutterstock_206607298

Saç Yıkama

O şehir efsanesini unut; saçını her gün yıkamak gibi bir zorunluluğun yok! Bu durum kişisel tercihinle alakalıdır. Eğer iyi hissetmeni sağlıyorsa tabii ki saçını yıkayabilirsin ama mecbur değilsin.

shutterstock_378849910

Tatildeyken

Akşam dışarı çıkacaksındır ama saçın vermek istediğin şekle bir türlü almıyordur. Bu durum tatilini geçirdiğin yerdeki suyun mineral oranının saçının alıştığından farklı olmasından kaynaklanır. Tatildeyken saçındaki elektriklenme aşırıysa, saçını yıkamak için içme suyu kullanabilirsin.

shutterstock_414413635

Vakit Yok

Yatmadan önce saçına az miktarda köpük ya da jöle sür. Sabah ise ellerini yine hafifçe ıslat ve uzama yönünün tersine doğru, ellerini kullanarak tara. Saç şekillendirme ürünlerinin, saç diplerinle temas etmemesine özen göstermelisin.

shutterstock_77003560

Cesaretli Modeller

Eğer güçlü ve sık saçlara sahipsen, köşeli küt  modeller ya da düz kısa kesimler tam sana göre! Bu cesur kesimler, diğer modellere nazaran daha çok bakım ister. Sık sık kuaföre gitmeli ya da evde bakım yapmalısın.

shutterstock_386782525

İlgili İçerikler