social social social social

Kuru saçları canlandırmanın yolları

Kuru saç tipi bazen çok can sıkıcı olabiliyor. Nemini kaybetmiş, kırılgan saçlar seni üzmesin. Aşağıdaki yöntemleri günlük hayatının vazgeçilmez alışkanlıkları haline getirirsen saç tipin kuru olsa bile canlı ve ışıltılı saçlara kolayca sahip olabilirsin!

 

Şampuanı stratejik kullan.

shutterstock_106626536

Saçlarının doğal yağlarını koruması için 2 günde bir yıka ve mutlaka saç tipine uygun bir şampuan kullan. Saçının sadece diplerini şampuanla ve geri kalan kısmını sadece su ile yıka. Şaç kremi kullanırken de tam tersini yap ve sadece uçlarını kremleyip diplere pek fazla dokunmadan bırak.

 

Sıcaktan korun.

shutterstock_605234264

Güneşe çıkarken mutlaka bir şapka kullan ve zaten kuru olan saçlarının güneş tarafından daha da fazla kurutulmasına engel ol. Ayrıca saç kurutma makinesi ve düzleştiriciyi de çok gerekmedikçe kullanma. Eğer çok acelen varsa ve saçlarını kurutma makinesi ile kurutman gerekirse de makineyi sürekli hareket ettir ve tek bir noktaya birkaç saniyeden fazla ısı uygulamaktan kaçın. Aynı durum düzleştirici için de geçerli.

 

Saçlarına nazik davran.

shutterstock_257549992

Yıkarken, tararken, kuruturken ve şekillendirirken çok nazik ol. Sanki elindeki çok değerli, çok ince ve kırılgan bir materyalmiş gibi davran, nitekim öyle! Mümkün olduğunca fırça yerine tarak kullanmaya çalış. Ayrıca saçını çok sıkı toplamaktan da kaçınmalısın, mümkün olduğunca gevşek stilleri tercih et.

 

Saç kremini unutma!

shutterstock_347603939

Saçını her yıkadığında iyi bir saç kremi kullanmayı sakın unutma! Kuru saçlarının nemlenmesi ve bu durumu koruması için bu çok önemli!

İlgili İçerikler