social social social social

Kum, güneş ve denizi saçlarını yıpratmadan atlatma rehberi

Kum, güneş ve deniz üçlüsünün hayalini tüm yıl boyunca kurdun ve işte yılın o dönemi nihayet geldi! Kötü haber şu ki bunların üçü de saçların için tehlike demek. Ama merak etme, tabii ki saçlarını bu tehlikelere karşı korumak için yapabileceğin pek çok şey var!

 

Saçını ört!

shutterstock_318707438

Güneşin tepede olduğu saatlerde dışarı çıkmamak gerek, ama çıkman gerekirse de mutlaka bir şapka veya eşarp ile saçlarını ört. Bu sayede hem güneşin zararlı ışınlarından saçlarını korur, hem de saç derisinin nemli kalmasını sağlarsın.

 

Gevşek stilleri tercih et.

shutterstock_513948484

Sıkı toplanmış saçlar kırılmaya meyilli olur, üstelik yaz sıcağında nemi azalan saçların bu durumda hasar görme ihtimali çok daha fazla olur. Gevşek toplanmış saçlar bu mevsim için ideal.

Isıyı azalt!

shutterstock_443878630

Hava durumuna yapabileceğin bir şey tabii ki yok, ancak saç kurutma makinesi, düzleştirici, maşa gibi yardımcıları yaz boyunca mümkün olduğunca az kullanmaya çalış. Zaten gün boyunca sıcağa maruz kalan ve nemini kaybeden saçlarını bir de fazladan ısıtmaya hiç gerek yok!

 

Saç kremini ihmal etme!

shutterstock_272702228

Saçlarının nemini koruması için her yıkamadan sonra mutlaka saç kremi kullan. Gün boyunca yıpratıcı unsurlara maruz kalan saçlarının kendini toparlaması ve bir sonraki güne hazırlıklı olması için bu adım çok önemli.

 

Bol bol su iç!

shutterstock_318707438

Vücudun her gün yeterince su almıyorsa, saçlarını korumak için yapacağın şeylerin hiçbir önemi kalmıyor. Gün içerisinde bol bol su içmeyi sakın unutma!

İlgili İçerikler