social social social social

Kıvırcık Saçları Taramanın 3 Yolu

shutterstock_155492036

Kıvırcık saç harika bir şey! Onlara sahip olduğun için çok şanslısın, ancak tabii ki bol bol ilgi, sevgi ve şefkat istiyorlar. Aksi takdirde kabarık, kuru ve kontrolden çıkmış saçlarla her gün mücadele etmen gerekebilir. Kıvırcık saçlı olan herkes çok iyi bilir ki bu saçlar kolaylıkla düğümlenebiliyor. Bu düğümleri ve karmaşalığı çözmenin yolu ise bir tarak alıp diplerden uçlara doğru zorlaya zorlaya taramak değil. Bunu unut! Onun yerine daha sağlıklı yöntemler için bu listeye bir göz at.

1) Su & Saç Kremi İkilisi

Bu yöntemi kuru ve sert saçlar için veya çok sıkışmış düğümler için tercih edebilirsin. Saçını hafif ıslakken kremle ve ellerinle nazikçe düğümleri aç. Ardından geniş dişli bir tarak ile yavaşça taramaya başla.

2) Kuru Tarama

Bu metot ise daha az kıvırcık saçlar veya kalın telli saçlar için tercih edilebilir. Genel olarak saçlar kuru iken daha dayanıklıdır, tararken daha az yıpranırlar ve ıslak saçlara göre daha az koparlar. Saçını önce parmakların ile tara, sonra da geniş dişli bir tarak ile devam et. Eğer çok inatçı düğümler ile karşılaşırsan, tarağına saç kremi sürmeyi veya hafifçe zeytin yağı ile yağlamayı deneyebilirsin.

3) Bölerek Tarama

Saçını 4 bölüme ayır ve her bir bölümü geniş klipler ile tuttur. Eğer saçların kalın telli ise, daha fazla sayıda bölüme de ayırabilirsin. Her bir bölümü ayrı ayır tara ve taramaya uçlardan başla, köklere doğru yavaş yavaş ilerle. Tamamladığın bölümleri de hafifçe burarak yeniden tuttur, bu sayede diğer bölümleri tararken yeni düğümler oluşmasına engel olabilirsin.

İlgili İçerikler