social social social social

Kakül kullanmanın 4 yolu

Kakülleri olanlar çok iyi bilirler ki bu tam bir aşk – nefret ilişkisidir. Kaküller çok büyük bir ilgi istiyorlar ve göz açıp kapayıncaya kadar uzuyorlar. Ama her şeye rağmen tüm bu emeğe değiyor!

 

Uzayan kaküller

shutterstock_394745545_Large

Öncelikle zor sorudan başlayalım. Kaküller uzamaya başlayıp stilin bozulmaya başlayınca ne yapacaksın? Pek çok kişi bu süreçle uğraşmak istemediği için daha en başta kakül fikrinden vazgeçiyor. Halbuki her şeyin bir çözümü var, hem de çok güzel bir çözüm!

Kaküllerin uzamaya başladığında onları tercih ettiğin bir tarafa doğru fırçala, bu sırada yaklaşık bir kol boyu mesafeden kurutma makinesini kullan. Bu sayede kaküllerin, durmalarını istediğin yerde duracaklar. Sonra da tüm saçlarını gevşek bir şekilde bir kez maşadan geçir. Sabitleyici bir sprey kullan ve son olarak ellerinle şöyle bir saçlarının üzerinden geç, fazla kıvrımları biraz gevşet. İşte sanki kendiliğinden öyleymiş gibi görünen günlük stilin hazır!

 

Daha da uzun kaküller

shutterstock_152685266_Large

Uzayan kakülleri şekillendirmenin bir diğer yolu da ortadan ikiye ayırmak. Bunu hem saçların açık ve uzun olduğunda hem de yukarıda toplayıp boynunu açık bıraktığında kullanabilirsin. Eğer ikinci seçeneği tercih edeceksen, yanlardan ayırdığın birer ince tutamı hafifçe maşadan geçirerek çok şık bir stil yaratabilirsin.

 

Yaratıcı ol!

shutterstock_310511078_Large

Sanki bir kez kaküllerin olunca saçların her gün aynı stilde kalmak zorundaymış gibi düşünebilirsin. Ama, yanılıyorsun! Aksesuarlarla yapabileceğin çok şey var. Tokalar, tel tokalar, bantlar… Kaküllerinle harika bir uyum sağlayacak sonsuz seçeneğin var, denemekten çekinme!

 

Büklümler ve örgüler

shutterstock_226664245_Large

İşte arada bir kaküllerini farklı şekilde kullanmak istediğinde tercih edebileceğin bir stil daha! Saçlarını örerek veya bükerek alın hizasından yanlara getir ve tel toka ile sabitle. Ta-daa işte 2 dakikada yepyeni bir stil sahibi oldun!

 

İlgili İçerikler