social social social social

Işıltılı Saçlara Kavuşmak İçin 6 İpucu

syoss-web-fb-share

Sıcak ve nemli havaları arkamızda bırakıyoruz ve sonbahara giriyoruz! Bu mevsimde saç bakımı yapmak yaz aylarına göre daha kolay, ancak yine de bazı kritik noktalar var. Saçlarımızın kış mevsimine parıltılı, sağlıklı ve yumuşak bir giriş yapması için şu an bazı önlemler almamız gerekiyor. Bu amaca ulaşmak için sana birkaç tavsiyem var!

1) Saçlarının rengine dikkat!

Yaz aylarında saçlarımızın rengi doğal bir şekilde birazcık açılır. Havalar soğumaya başladığında ise tekrar koyulaşmaya başlar. Eğer saçında şu an boya varsa bu saç renginde birazcık dengesizlik yapabilir. Sonbahara girerken saç rengini gözden geçirmeyi düşünebilirsin.

2) Saçlarını dinlendir.

Yaz boyunca özellikle saçlarımızı güneşin olumsuz etkilerine karşı korumak için pek çok farklı ürün kullandık. Şimdi ise bunlara ihtiyacımız kalmadı ve saçlarımızı dinlendirip beslemenin vakti geldi. Saç tipine uygun kaliteli bir şampuan ve saçlarını derinlemesine besleyen saç bakım ürünlerini kullan ve bu mevsimi, kış gelmeden önce saçlarını beslemek ve dinlendirmek için bir fırsat olarak değerlendir.

3) Yeni bir kesim?

Dediğim gibi bu mevsimde saçlarımızı zorlu kış aylarına hazırlıyoruz. Şu an saçlarını canlandırman için kırıklarını aldırmanın tam sırası. Hatta tamamen yeni bir kesim ile yeni sezona ferah bir giriş yapmayı da düşünebilirsin!

4) Nemlendirmeyi unutma!

Rüzgarlı bir mevsime giriyoruz, ayrıca havalar soğuduğu için saçını saç kurutma makinesi ile kurutmayı tercih etmeye başlayabilirsin. Tüm bunlar saçını yavaş yavaş kurutur. Üstelik bir de kazaklar giymeye başlayacağımız için kurumuş saçlarımız her fırsatta tel tel kabaracak. Bunlara karşı en büyük silahımız ise saçlarımızı nemlendirmek. Bu mevsimde nemlendirici bir şampuan tercih edebilirsin. Ayrıca nemlendirici bir saç kremi kullanmayı da ihmal etme.

İlgili İçerikler