social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 7

Işıltılı Saçlara Kavuşmak İçin 6 İpucu

Hangimiz istemeyiz ki girdiğimiz ortama harika bir enerji getirmeyi? Saçların ışıl ışıl parladığında hem sen kendini harika hissedersin, hem de bu enerjini etrafındaki herkese saçarsın! Saçlarındaki parıltıyı her zaman koruman için sana 6 tane önerim var:

1) Soğuk su ile durula.

Sıcak su ve saç kurutma makinesinden gelen sıcak hava, saçının ışıltısını ister istemez azaltır. Saç yüzeyini biraz soldurabilir. Saçını yıkadıktan sonra en son bir kez de soğuk su ile durula.

5 saniyelik bir soğuk su duşu bile işini görür. Bir de eğer kurutma makinesi kullanıyorsan, en son saçına bir tur da soğuk hava tutmayı atlama!

2) Boyayı tekrar düşün.

Eğer saçlarında çok fazla gri ve beyaz teller yoksa, veya özel bir sebebin buunmuyorsa, saçını boyamadan önce bir kez daha düşün derim. Saçını boyadığında doğal parlaklığından biraz ödün vermiş olursun ve bu ışıltıyı geri kazanmak için ekstra ürünler kullanman gerekebilir.

3) Saç kremini şampuandan önce kullan.

Saçlarının nemini ve ışıltısını korumak için bu küçük tüyomdan faydalanabilirsin. Saç kremini şampuandan önce uygula. Şampuandan sonra da soğuk su ile durula. Bu sayede saçın maksimum düzeyde nemlendirilmiş olacak.

4) Dalgalı saçlara merhaba de!

Saçlarındaki bukleler ve dalgalar ışığı yansıtarak saçlarının ışıltılı görünmesine yardımcı olur. Işıl ışıl parlamak istediğin özel günler için bu numara da aklında bulunsun!

5) Kırıklarını aldır.

6 haftada bir kırıklarını aldırmayı alışkanlık haline getir. Saçlarımızın en çok yıpranan ve zamanla sönük görünmeye başlayan kısımları tabii ki uçları. Düzenli olarak kırıklarını aldırmak, saçlarını her zaman canlı tutmak için en etkili yöntemlerden biri!

6) Her gun fırçala.

Saçlarının ışıl ışıl parlaması için son önerim her gün fırçalaman. Bu hem saç derine masaj yapıp kökleri canlandıracak, hem de saç diplerindeki doğal yağları saç telleri boyunca yayarak ışıldamasını sağlayacak!

İlgili İçerikler