social social social social

Isı kullanmadan saç şekillendirmek

Doğal görünümlü, hacimli ve hafif dalgalı saçlar için genelde saç maşası gibi ısı gerektiren şeyler kullandığını ve bunların saçlarını yıprattığını biliyoruz. Ancak benzer sonuçlara ısı kullanmadan ulaşmak da mümkün. Isısız çözümler sadece biraz daha zahmetli, ama emin ol buna değer!

shutterstock_556441771

Isısız dalgalı saçlar için kullanabileceğin ilk yöntem için izlemen gereken adımlar oldukça basit:

İlk adım olarak saçlarını kökten uca hafifçe ıslat. Saçlarını yıkamana gerek yok, bir sprey yardımıyla ıslatman yeterli olacaktır.

Ardından önce kalın dişli bir tarak ile saçlarını tara, sonra da güzelce fırçala.

Sonra saçlarını iki örgü yapacakmış gibi tam ortadan ayır. Ortadan ayırdığın saçlarını maşaya sararmış gibi sıkıca burmaya başla. Son adım olarak iki taraftan da burduğun saçlarını iki küçük topuz yap ve bu şekilde uyu.

Sabah uyandığında doğal görünümlü dalgalı saçların hazır!

İlk yöntemle elde ettiğinden daha sık dalgalar istersen saçlarını ikiye ayırmak yerine 10 eşit parçaya bölüp, her birini sıkıca burduktan sonra tel toka yardımıyla küçük topuzlar yapabilirsin. Bu küçük burguları açtığında ve sonrasında ellerini aralarında gezdirerek dalgaların hacim kazanmasını sağladığında, sık ve dolgun dalgalara sahip olacaksın.

shutterstock_552715630

Bu iki yöntemden sonra, son olarak annelerimizin de vazgeçilmezi olan bigudi ile saçları sarmak da daha zahmetli bir yöntem olsa da, en eski yöntem bigudi ile saç şekillendirmeyi de anmasak olmaz.

İlgili İçerikler