social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 12

Herkese Uygun Bir Bob Mutlaka Var

2015’e damgasını vuran Bob saç kesimi cazibesinden hala bir şey kaybetmedi! Ancak sen de benim gibi uzun saçlardan kolay vazgeçemeyen biriysen bu akıma katılman biraz zor olabilir. Ne yapalım, bazı kadınlar da Rapunzel olmak için doğmuş! Bunun dışında zaten kısa saç kullanıyorsan veya hayatında fazlalıklardan kurtulmayı düşünüyorsan Bob kesim tam senlik!  Elbette yüz hatlarına göre bir model seçmeyi de ihmal etmemen gerekir. Açılışı yuvarlak yüz hatlarına sahip hanımlar için yapıyorum!

shutterstock_318944027

Bazı Bob modellerinden uzak durmak gerekir

Yuvarlak hatlara sahip bir yüzün varsa çene hizasında kesilen ,Küt Bob modelinden uzak dur derim! Yine de denemek istersen belki bir orta yol bulabiliriz. Boyun hizasında kesilen Küt Bob gibi…

Asimetrik Bob mu, mmh

Asimetrik kesimler, her şeyi daima daha zarif gösterir.  Asimetrik Bob’u da kuaförüne şöyle tariff edebilirsin; Ahmet Bey’ciğim, ön kısımları uzun, arkaya doğru kısalan bir model rica ediyorum.

Saçın için en iyi bakım ürünün seçmeyi unutma

Peki doğru Bob modelinin cazibesini neyle koruyacağım? Elbette doğru saç bakım ürünleriyle! Havalı bir duruş için onu en iyi ürünlerle besle ki duruşundan ve parlaklığından hiçbir şey kaybetmesin.

Saç ayrımına dikkat

Yuvarlak yüzlü hanımlar saçlarını asla ortadan ayırmaması gerektiğini bilir ama ben yine de küçük bir uyarıda bulunmak istedim.

Düz mü yoksa dalgalı mı

 Elbette yuvarlak yüzlü hanımlar düz saç yerine iri dalgaları tercih etmeli. Hacimli, havalı ve hafif bile olsa dalgalı saçlar daha ince bir görünümün anahtarı olabilir. Aynı zamanda asla eskimeyen bohemian bir görünüşün de…

İlgili İçerikler