social social social social

Hangi tip fırça ne zaman kullanılmalı?

Saç bakımında ve şekillendirmede kullanılan pek çok farklı çeşit tarak ve fırça bulunuyor. Doğru amaç için doğru ekipmanı kullanmak, istediğin görünüme ulaşmakta işini çok kolaylaştırır. En temel fırça ve tarak tipleri ile ne amaçla kullanıldıklarına hızlıca bir gözatalım!

 

Kürek fırçashutterstock_51283090

Yassı ve geniş olan bu fırçalar saçını düzleştirmek ve pürüzsüzleştirmek için ideal. Hele de uzun saçlıysan geniş yüzeyi sayesinde işini çok kolaylaştıracaklar. Saç düzleştiricisi kullanmadan önce saçlarını bu tür bir fırça ile fırçalarsan, düzleştiriciye daha az iş düşer ve böylece saçlarını gereksiz yere ısıya maruz bırakmaktan kurtarmış olursun. Çoğu zaman yastıklı olan bu fırçalar, ucundaki noktacıklar sayesinde saç derine masaj yapar ve kan dolaşımını hızlandırır. Bu da sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmana yardımcı olacaktır.

 

Yuvarlak fırça

shutterstock_346642229

Bu fırçaları saçlarına hacim katmak ve şekillendirmek için kullanabilirsin. Isıya dayanıklı olmaları sayesinde, saç kurutma makinesi ile birlikte saçlarına dalgalar ve kıvrımlar vermek için idealdirler. Farklı boyları bulunan bu fırçaların boyu küçüldükçe daha keskin kıvrımlar elde edersin, eğer daha düz yani hafif dalgalı bir görünüm istersen, büyük boy bir yuvarlak fırça kullanmalısın.

 

 Geniş dişli tarak

shutterstock_605239454

Saçlarındaki düğüm ve karışıklıkları açmak için kullanacağın ilk şey kendi parmakların, ikincisi de geniş dişli bir tarak! Bu taraklar sayesinde saçlarına en az hasarı vererek düğümleri açma sürecini atlatabilirsin. Her gün mutlaka kullanmalısın.

 

İnci dişli tarak

shutterstock_179654753

Bazı saç stillerini uygularken saçlarını spesifik ölçülerdeki parçalara ayırman gerekir, işte o noktada yardımına yetişen tarak bu! Ayrıca saçlarını kabartmak için de bu tarakları kullanabilirsin.

İlgili İçerikler