social social social social

Hangi saça hangi makyaj?

Güzel görünmek için giyinirken birbiriyle uyumlu parçalar seçmek yetmez. Saçını, makyajını ve aksesuarlarını da bu denkleme dahil ederek hepsinin uyum içinde olmasını sağlamalısın! Saç rengine göre temel makyaj tüyolarına birlikte bakmaya var mısın?

 

Kahverengi

shutterstock_524228209

Kahverengi saçların varsa dikkat etmen gereken ilk şey yüzünün soluk gözükmemesi için allıklarda şeftali tonlarını tercih etmek. Göz makyajında koyu renk kullanacaksan açık renkli bir ruj, eğer koyu renk ruj tercih edeceksen de açık renkli bir göz makyajı yapmak dengeli ve saçlarınla da uyumu bir stil yakalamana yardımcı olacaktır.

 

Siyah

shutterstock_487325350

Siyah saçların varsa yapman gereken şey gözlerini ön plana çıkarmak! Eyeliner veya siyah bir kalem ile bakışlarını derinleştirerek simsiyah saçlarınla harika bir uyum yakalayabilirsin. Makyajı çok abartmamak adına da açık renkli bir allık ve ruj tercih ederek stilini tamamlayabilirsin.

 

Sarı

shutterstock_118307518

Hem sarı saçlara hem de beyaz ten rengine sahipsen, makyaj yaparken pastel tonları tercih edebilirsin. Özellikle göz makyajında gri far, dudaklar için de pembe renkli bir ruj sana çok yakışacak!

 

Kızıl

shutterstock_148597562

Tüm kızıl tonlarındaki saçlar için ideal göz makyajı rengi yeşil! Genel olarak da pembe tonlarındaki makyajdan kaçınıp turuncu tonları tercih etmek daha uyumlu bir görünüme sahip olmana yardımcı olacaktır.

İlgili İçerikler