social social social social

Hacim Kaybettirmeden Saç Düzleştirmek Mümkün Mü?

shutterstock_251384539

Düzleştirince saçım başıma yapışmış gibi duruyor, öteki türlü de çok kabarıyor 80’lerden fırlamış gibi oluyorum diyenlerdensen senin için harika bir çözümümüz var. Saçları hem düzleştirmek, hem de hacmini kaybetmemesini sağlamak mümkün! Bu basit yöntemi dene ve hem hacimli hem de düz saçlara kavuş!

Şu malzemelere ihtiyacımız olacak:

  • Saç düzleştirici
  • Klip tokalar
  • Saç spreyi ve tarak

1) Öncelikle saçını küçük küçük parçalara ayır. Her bir parçayı uçlarından klipler ile tuttur. Küçük parçalara ayırıyoruz ki düzleştirirken ısıyı tüm tellere eşit bir biçimde yayabilelim.

2) Şimdi, hacmi korumanın en önemli noktası işte burada. Saç düzleştiricisini her zaman yaptığımız gibi arasına saç tellerini sıkıştırarak kullanmayacağız. Bunun yerine önceden ayırıp kliplediğimiz her bir tutamı tek tek ve en önemlisi de düzleştiriciyi tam olarak kapatmadan düzleştirmeye başlıyoruz. Her bir parçanın üzerinden yalnızca bir kez yavaşça geçiyoruz ve düzleştiriciyi asla kapatmıyoruz, hafif aralık bırakıyoruz. Unutma, burada amacımız dümdüz pürüzsüz saçlar değil, düz ve hacimli saçlar!

shutterstock_123553957

3) Son olarak tarağımıza saç spreyi sıkıyoruz ve tarağın her tarafına eşit şekilde güzelce yayıldığından emin oluyoruz. Ardından da üzerindeki spreyin kurumasına izin vermeden hemen bu tarak ile saçlarımızı tarıyoruz ve işte hazırız!

İlgili İçerikler