social social social social

Güçlü saçlar için basit rutinler

Güçlü saçlara giden yol aslında öyle çok büyük emeklerle ve zorluklarla dolu değil. Bazı basit alışkanlıkları günlük hayatının bir parçası haline getirerek işin büyük kısmını tamamlayacaksın!

shutterstock_471413330

Şampuan seçimi ve sıklığı

İlk kuralımız saçları haftada 2 veya 3 kere yıkamak. Her gün yıkanan saçlarda, saçında bulunan ve saçları koruyan doğal yağ daha az bulunacaktır. Burada saç tipin de önemli bir faktör çünkü her saçın ihtiyacı farklıdır. Örneğin düz saçlar dalgalı saçlara göre daha çabuk yağlanırlar. Mutlaka saç tipine uygun bir şampuan kullanmalısın.

Az stres, bol su

Yaşam tarzın da oldukça önemli. Biliyoruz söylemesi kolay uygulaması zor ama ne yap ne et stresten uzak dur, motivasyonunu her zaman yüksek tut. Bol bol su içmeyi ihmal etme!

Ilık su ile yıka

shutterstock_455533408

Saçları aşırı sıcak su ile yıkamaktan mümkün oldukça kaçın. Çok sıcak su saçlarını yıpratmana sebep olacaktır. Bazı günler sıcak bir banyonun hayalini kurabilirsin ama saçlarını yıkarken mutlaka ılık su kullanmalısın.

Tarakların gücü

Saçlarını günde 2 kere taramak da bir diğer uygulayabileceğin basit rutin. Önce uçlarını yukarıdan aşağıya ve sonra köklerini aynı şekilde taraman yeterli olacaktır. Saçlarını çok ıslakken tarama ve kullandığın tarağı temiz tutarak güçlü saçlarına merhaba de.

Güle güle maşa, hoşça kal düzleştirici

Son olarak saçlarını mümkün oldukça az ısı ile şekillendirerek yıpranmaların önüne geçebilirsin.

İlgili İçerikler