social social social social

Giyim tarzına göre saç stili seçme rehberi

Sezonlar ve trendler gelir, geçer ve değişir ama saçların hep seninle kalır. Birkaç basit prensip sayesinde saç stili ve giyim tarzı uyumunu sağlayabilir, evden öz güvenle çıkabilirsin. Hazırsan kombinini seç ve aşağıdaki adımları takip et!

Dengeli ol

shutterstock_404480017

Saçınla giyimini uyumlu hale getirmenin ilk kuralı denge! Eğer çok detaylı veya gösterişli bir kombinin varsa, mümkün olduğunca sade bir saç stili tercih et. Aynı şekilde eğer sade bir kıyafet taşıyorsan, saçında daha komplike bir stile gidebilirsin.

 

Yakalara dikkat

shutterstock_457580683

Şu kuralı aklında tut: Yaka çizgin ne kadar yukarıda ise saçların da o kadar yukarıda olmalı. Örneğin yaka boynuna kadar çıkıyorsa bir topuz tercih edebilirsin. Aksine elbisen önde veya arkada daha aşağılardan geçen bir yaka hattına sahipse de saçlarını omuzlarına kadar salıp dengeyi sağlayabilirsin.

 

Taraflarda asimetri

shutterstock_566568670

Tek omuzlu elbiseleri veya asimetrik yakaları tamamlanın en güzel yolu, saçları zıt tarafta toplamak. Örneğin tek omuzlu romantik bir elbiseyle, diğer omuza saldığın bir örgüyü kombinleyebilirsin.

 

Öz güven

Son olarak şunu unutma ki giyebileceğin en önemli şey öz güvenin! Öz güveni korumanın yolu da kendini rahat hissetmekten geçiyor. Bazı stiller çok trend olabilir, hatta sana çok yakışıyor da olabilir, ama sen kendini rahat hissetmediğin ve bu stilleri içselleştirmediğin sürece bir anlamı yok. Önemli olan kendini rahat ve öz güvenli hissedeceğin stilleri tercih etmek!

İlgili İçerikler