social social social social

Geçmişin en hit saç modelleri!

Geçmişin modasına, giyimine, saç modellerine bakıp güldüğümüz çok olmuştur. Belki de bizim şimdi çok sevdiğimiz stiller de sonraki kuşaklar için gülünç olur, ne dersin? Öte yandan keşke şimdi de bunlar moda olsa dediğimiz ve eski fotoğraflara bakmaya doyamadığımız muhteşem stiller de var tabii ki! Geçmişin modelleri zaman zaman bazı değişikliklerle tekrar tekrar gündeme de gelebiliyor. Şurası da kesin ki öyle veya böyle günümüzün modasını da hala etkilemeye ve bize ilham vermeye devam ediyorlar. İşte geçmişten birkaç unutulmaz model:

Pin-up

shutterstock_342496175

1940 ve 1950’lerden gelen bu çılgın ve bir o kadar sempatik stili görünce gülümsememek, mutlu olmamak elde değil! Bu stilin harika bir enerjisi var. Festival sezonu yaklaşırken aklında bulunsun, bu bahar ve yaz aylarındaki festivallerde bu modeli kullanabilirsin! Kalın saç bantları ve kumaş tokalar, dönemin ruhunu yansıtan bir elbise ve babet veya spor ayakkabılarınla bu stili tamamlayabilir, çimlerdeki partinin yıldızı olabilirsin!

 

Büyük, kabarık, kıvırcık!

shutterstock_77931724

İşte 80’ler! O yıllarda ne kadar kabarık, ne kadar hacimli o kadar iyiydi. Kadın – erkek, genç – yaşlı ayırt etmeden herkesin hacimli saç yarışına girdiği o zamanlar eskide kaldı ama 80’li yıllar modasıyla, müziğiyle hiç unutulmadı. Herhangi bir zamanda herhangi bir yerde bir 80’ler partisine denk gelme ihtimalin çok fazla, çünkü bu efsanevi yıllar hala hatırlanıyor ve yaşatılıyor! Eğer denemek istersen biraz saç spreyi, maşa veya perma, kabartmak için tarak ve bir de saç kurutma makinesiyle bu görünüme kavuşabilirsin. Burada işin püf noktası saçını kuruturken baş aşağı tutman!

Hippileri kim unutabilir?

shutterstock_446602603

70’li yıllara damgasını vuran bu çiçek çocuklar pek çok alanda hala devam eden büyük bir etki bıraktılar. Tabii ki kendilerine has stilleri modayı da etkiledi. Bu saç stilinin en belirgin aksesuarı doğal materyalden yapılmış incecik bir saç bandı. Saçlarının dilediğin yerinde kullanacağın çok ince birkaç örgü ile de bu stili tamamlayabilirsin.

İlgili İçerikler