social social social social

Düz saçlara hareket katacak pratik çözümler

Sürekli dümdüz duran, şekillendirmekte zorlandığın, çoğu zaman sabit ve hareketsiz duran saçlar canını sıkıyorsa muhtemelen ince telli saçlara sahipsin demektir. Bu statik saçlara nasıl dinamizm katacağını merak ediyorsan tam da doğru yerdesin!

Yuvarlak fırçanın gücü

shutterstock_197226602

Saçlarını kurutma makinesi ile kurutacağın zaman yumuşak telli bir yuvarlak fırça da kullan. Bu yuvarlak fırça saçına ciddi şekilde hacim kazandıracak, fırçanın yumuşak telleri de saçlarının ışıl ışıl parlamasına yardımcı olacak!

Krem, krem, krem

shutterstock_536162296

Saç kremi, kütikülleri yumuşatıp yatıştırarak saçlarının parlamasını sağlar. Ancak saç kremindeki yağ ve silikon gibi bazı maddeler düz saçlarda ağırlaşmaya neden olabilir. Ancak düz saçlara sahip olmak saç kreminin faydalarından vazgeçmek için bir sebep değil. Bunun önüne geçmek için saçı ağırlaştırmadan bakım yapan Syoss Saç Bakım Kremlerini tercih edebilirsin.

 

Saçın tamamen kurumadan evden çıkma

shutterstock_188546246

Bu hasta olmaman için sık sık annenden duyduğun bir nasihat olabilir. Ancak çok sıcak yaz aylarında bile bunu uygulamalısın. Saçların tamamen kuruduktan sonra güzelce fırçaladığında saçların ciddi şekilde canlanır, ancak bu süreci atlayıp nemli saçlarla dışarı çıkarsan bir süre sonra saçlarının cansız ve hareketsiz kaldığını sen de fark edeceksin.

 

Akıllı kesimler

shutterstock_124285258

Düz ve ince saçları kontrol altında tutmanın en kesin yolu kısa kesimleri tercih etmek. Bu sayede saçların daha hafif olduğu için aşağıya doğru ağırlaşarak daha da düzleşmez. Bunun dışında katlı kesimler de her zaman saçına hareket katacaktır.

İlgili İçerikler