social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 4

Dalgalı ve Kıvırcık Saçlılar İçin 6 Öneri

Evet! Kontrol edilmesi biraz zor ve kalın telli saçlarım var. Gerçekten kendi istedikleri zaman, doğal dalgalarıyla ‘kocaman’ görünebiliyorlar. Eğer senin de kimi zaman kocaman olan ya da dalgalı saçların varsa bil ki, aslında şanslıyız! Kendine özel ve güçlü saçlar aslında insana bir hava da katıyor. İstediğin modeli de yapabiliyorsun. Dalgalı ve kocaman saçları olanlara keyfini rahat rahat sürebilmeleri için 6 tane basit ama etkili önerim sunuyorum.

1) Saç kremi kullan.

Saçlarını her şampuanladığında saç kremi kullanmalısın. Bu saçlarının kaybettiği nemi geri kazanması ve her zaman ışıltısını koruması için son derece etkili bir yöntem.

2) Saçlarını besle. Seçici ol!

Şampuan alırken seçici ol! Saç tipine uygun seçimler yap! Saçını besleyecek, kaliteli içeriğe sahip ve senin saç tipine uygun bir şampuan kullan.

3) Geniş dişli taraklar en iyi dostun!

Çok basit deyip geçmeyin. En iyi ürünleri kullanıp fakat doğru taramıyorsanız herşey boşa gidiyor demektir. Çoğu kişi saçlarını dipten uca tarıyor ve bunu da hem acı içinde yapıyor üstüne bir de saçlarını koparıyor. Saçlar her zaman uçlardan başlayarak taranmalı. Önce uçlar taranmalı, açılmalı ve yukarıya doğru çıkılmalı. Böylece saçlarınızı tararken kırmamış olursunuz. Diğer türlü saçları kırmış oluyorsunuz.

4) Saçlarına kuruyken dokunma.

Kıvırcık saçlara kuruyken dokunursan kabarırlar. Bu yüzden bakımını yaptıktan ve şekillendirmeni tamamladıktan sonra mümkün olduğunca saçlarına dokunmamaya çalış!

5) Isıyı sınırla.

Saç kurutma makinesi, düzleştirici, maşa… Bunları tabii ki gerektiğinde kullanıyoruz. Ancak unutma ki bunlar saçındaki nemi alır ve özellikle fazla kullanıldıklarında saçını yıpratırlar. Yıkadıktan sonra saçını kurutmak ve şekillendirmek için ne kadar az ısıya başvurursan o kadar iyi.

6) Saçını sev!

Hepsinden önemlisi şu ki doğal olarak kıvırcık veya dalgalı saçlara sahipsen çok şanslısın! Öncelikle saçlarının bu doğal halini sev, gerisi zaten gelir!

İlgili İçerikler