social social social social

Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar İçin 6 Öneri

syoss-web-fb-share

Benim saçlarımın doğal hali kıvır kıvır ve kocaman! Eğer sen de bu kulüptensen bu saçların bakımının ne kadar zor olduğunu çok iyi bilirsin, hele bir de uzunsalar! Bununla birlikte bu özel saçlara sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Saçlarının keyfini rahat rahat sürebilmen için sana saç bakımını kolaylaştıracak 6 tane basit ama etkili önerim var:

1) Saç kremi kullan.

Saçlarını her şampuanladığında saç kremi kullanmalısın. Bu saçlarının kaybettiği nemi geri kazanması ve her zaman ışıltısını koruması için son derece etkili bir yöntem.

2) Saçlarını besle.

Şampuan alırken seçici ol! Saçını besleyecek, kaliteli içeriğe sahip ve senin saç tipine uygun bir şampuan kullan.

3) Geniş dişli taraklar en iyi dostun!

Saçlarının karışmasını önlemek için düzenli olarak tara ve mutlaka ama mutlaka geniş dişli bir tarak kullan!

4) Saçlarına kuruyken dokunma.

Kıvırcık saçlara kuruyken dokunursan kabarırlar. Bu yüzden bakımını yaptıktan ve şekillendirmeni tamamladıktan sonra mümkün olduğunca saçlarına dokunmamaya çalış!

5) Isıyı sınırla.

Saç kurutma makinesi, düzleştirici, maşa… Bunları tabii ki gerektiğinde kullanıyoruz. Ancak unutma ki bunlar saçındaki nemi alır ve özellikle fazla kullanıldıklarında saçını yıpratırlar. Yıkadıktan sonra saçını kurutmak ve şekillendirmek için ne kadar az ısıya başvurursan o kadar iyi.

6) Saçını sev!

Hepsinden önemlisi şu ki doğal olarak kıvırcık veya dalgalı saçlara sahipsen çok şanslısın! Öncelikle saçlarının bu doğal halini sev, gerisi zaten gelir!

İlgili İçerikler