social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 3

Bana Saç Tipini Söyle, Sana Saç Fırçanı Söyleyeyim…

Saç bakım ürünlerini seçerken ne kadar dikkatli davranıyorsak fırçaları da o kadar önemsemiyoruz. “DI DIN!”, büyük hata! Nasıl saç şekline göre şampuan ve krem ürünlerini özenle seçiyorsan aynısını saç fırçan için de yapmalısın.  Üstelik doğru saç fırçasıyla saçlarına daha kolay ve zarar vermeden şekil verebilirsin. Muhteşem eşleşme için daha fazla zaman kaybetme ve hemen kendine en uygun fırçayı bul.

shutterstock_131542169

Geniş yüzeyli fırçalar

Sen de benim gibi kıvırcık saçlara sahipsen geniş yüzeyli fırçaları korkmadan kullanabilirsin. Banyo sonrası oluşan o doğal bukleleri de kaybetmekten korkmana hiç gerek yok. Bu tarz fırçalar saçın doğal yapısını bozmaz.

Bir de fazlasıyla canımızı sıkan kabartma tozu kıvamını da önler. Sadece kıvırcık değil, ince ve dalgalı saçlı olan herkes bu fırçayı gönül rahatlığıyla kullanabilir.

Metal yuvarlak fırça

İnce telli bir saçın varsa uzak dur! Onun dışında saçını sıkı sıkı toplayan, at kuyruğu ve topuz yapan herkesin işini kolaylaştıran bir fırça.

Klasik tarak

Saatlerce duş alabilir veya saatlerce krem sürebiliriz ama iş tarama kısmına gelince bir anda hepimizi uyku bastırır. Sonunda da saç gemici düğümüne dönüşür. İşte o zamanların kurtarıcısı klasik bir fırçadır. Özellikle ince ve gür bir saça sahipsen ömür boyu mutluluğu garanti edebilirim.

İlgili İçerikler