social social social social

4 Pratik Saç Şekillendirme Numarası

shutterstock_108900935

Bazen saçına hiçbir şey yapmasan bile o gün tüm ışıklar üzerinde olur, saçın adeta bir yıldız gibi parlar. Ancak maalesef bu nadiren olur, genellikle iyi bir görünüş için az veya çok saçına ilgi göstermen gerekir. İşte bunun için günlük hayatında saç şekillendirmeni kolaylaştıracak bu basit numaralar aklının bir köşesinde bulunsun!

1) Diş Fırçası & Sprey

Kabarmayı önlemek için saç spreyi kullanmak etkili bir yöntem, ancak uygun dozu ayarlamak bazen zor olabilir. Az kullanırsan istediğin etkiyi göstermeyebilir, gereğinden fazla olursa da hareketsiz saçlarla baş başa kalabilirsin. Uygun miktarı bulmanın pratik bir yolu diş fırçası kullanmak! Üzerine saç spreyi sıktığın bir diş fırçasını, saçının kabaran yerlerine sür. Bu sayede saçını bir kaska çevirmeden kabarmasını önleyebilirsin.

2) Maşasız Kıvrımlar

Eğer kıvrımlar ve dalgalar için maşa veya kurutma makinesi kullanmak istemiyorsan, gece uyumadan önce saçlarını ör. Sabah kalkınca da örgüleri aç ve işte doğal kıvrımların hazır!

3) İki Katlı At Kuyruğu

Saçının üst kısmını topla ve bir at kuyruğu yap. Daha sonra geri kalan saçlarla da daha küçük bir at kuyruğu yap. Üstteki kuyruk alttakini gizleyecek ve sanki tek bir at kuyruğun varmış gibi görünecek. Hem de bu sayede oldukça hacimli ve uzun bir at kuyruğun olacak!

4) Doğal Kıvrımlar

shutterstock_102474473

Eğer düz saçlara sahipsen, maşa yaparken saçının en ucundaki 2 santimetresine dokunma. Bırak uçları düz kalsın, bu sayede çok daha doğal görünen kıvrımlara ve modern bir stile sahip olabilirsin!

İlgili İçerikler