social social social social

4 adımda saçlara spa yapıyoruz!

Biraz ekstra zaman ayırıp evde saçların için faydalı ve aynı zamanda rahatlatıcı bir terapi yapmak ister misin? Tek yapman gereken bu 4 adımı izlemek!

  1. Masajshutterstock_539576758_Large

İlk adımımız saç derisine güzel bir masaj yapmak. Hindistan cevizi yağı, argan yağı veya zeytinyağı, saç derine nazikçe masaj yapmak için ideal. Bu masaj kan dolaşımını hızlandırarak saç derini uyarır ve saç büyümesini hızlandırır.

 

  1. Buhar banyosushutterstock_410584894_Large

Şimdi de bir havluyu ılık suya batır ve sıkarak fazla suyunu at, hafifçe nemli kalsın. Sonra da havluyu başına sar, bu sayede birinci adımdaki yağlar daha da derine nüfuz eder. Başında 5-6 dakika kaldıktan sonra havluyu çıkarabilirsin.

 

  1. Şampuanshutterstock_417907681_Large

Sırada yıkama adımı var. Burada en önemli şey saç tipine uygun bir şampuan kullanmak. En iyi sonucu almak için saçlarını iyi tanı ve onlara uygun bir şampuan seç. Saçlarını şampuanladıktan sonra da soğuk su ile durula çünkü sıcak su saç köklerine zarar verir.

  1. Saç kremishutterstock_534963766_Large

Saçlarını yıkayıp duruladıktan sonra da sıra kremlemekte. Saç kremi saçlarını besler ve kaybettiği nemi kazanmasına yardımcı olur.

 

İşte bu kadar, evde saç spasını 4 adımda tamamladın. Bu terapiyi ayda bir kez düzenli olarak tekrarlayarak saçlarının yumuşaklığını ve parlaklığını korumasına destek olabilirsin!

İlgili İçerikler