social social social social

3 dakikada yapabileceğin pratik yaz stilleri

Gün içerisinde denize veya havuza girmek, sıcak havadan dolayı düzleştirici ve maşa kullanmamak, aynı gün içinde birkaç kez duş almak… Tüm bunlar yaz boyunca saç şekillendirmeye minimum düzeyde vakit ayırmamızın sebeplerinden bazıları. Ama bu tabii ki hiç dert değil, işte senin için 3 dakikada yapabileceğin 3 pratik ve kullanışlı stil:

 

Atkuyruğundan iyisi var mı?

shutterstock_128330681_Large

Klasik ve basit bir saç stili, güneşte hafifçe bronzlaşmış bir yüze yapılabilecek en güzel iltifattır! Düz, düşük ve ortadan ayırdığın bir atkuyruğu her zaman zarif bir görüntü sağlar ve bu stil için ihtiyacın olan tek şey bir tarak ve bir elastik toka. Saçlarını ortadan (veya tercih ettiğin başka bir yerden) ayırarak tara ve ense hizandan topla. İşte bu kadar!

 

XL topuz

shutterstock_372340195_Large

Bu tarz bir topuzun adeta neşter etkisi var, çünkü yukarı doğru birkaç santimetre ekleyerek yüzünü inceltiyor. Bu stili oluşturmak pek fazla uğraş istemiyor, ama buna rağmen ilk görüşte büyük bir etki bırakacağına emin olabilirsin! Saçlarını büyük halka küpelerle kombinleyebilir veya eğer istersen topuzun kendisini çeşitli saç aksesuarlarıyla süsleyebilirsin.

Örgülü taç

shutterstock_186094208_Large

Dikkat! Bu sevimli stil sana yaz boyunca bağımlılık yapabilir! Hem çok şık ve pratik, hem de uzamaya başlayan kakül ve katlı kesimleri kontrol altında tutmak için ideal. Başının her iki yanından birer tutam saçı al ve klasik üçlü örgülerini örmeye başla. Ardından bu örgüleri başının arkasında birleştir ve bir elastik toka ile topla. Son olarak da birkaç tel toka ile stilini sabitle.

İlgili İçerikler