social social social social
Tülin'in Önerisi
No. 2

3 Adımda Sağlıkla Parlayan Saçlar

Saç kadınlar için daima en değerli aksesuar olmuştur. Son derece hassas olan saçlarımıza doğru şampuan ve saç kremiyle müdahale etmezsek bize küsebilir, cansız ve mat bir görünüme kavuşabilirler. Bunun önüne geçmek için de en iyi şey tabiiki de saç tipine en uygun şampuan ve bakım kürlerini seçmekten geçer…shutterstock_45304654

1)Kaliteli şampuandan asla şaşma!

shutterstock_128732432

Her sabah duş alma alışkanlığının olması güzel bir şey ama bu sürede saçlarına bazen izin vermelisin. Saçının doğal nem dengesini koruyabilmesi için haftada iki ila üç kez yıkamak onun için en iyisi olacaktır.

2) Mutlaka saç tipine göre bir şampuan seç.

shutterstock_128732438

Saçlarımız çoğu zaman ruh halimize göre değişir. Doğduğun andan itibaren dalgalı olan saçların bir sabah -muhtelemen geçici bir şeydir- farklı bir forma kavuşabilir. İşte tam bu noktada saç tipine ve derine en uygun ürünleri seçmen gereken gerekir. “Peki ben nasıl bir bakım ürünü kullanmalıyım?” diye sorduğunu duyar gibiyim, cevabı aşağıda…

Kıvırcık, dalgalı, düz: Saçlarını yatıştıracak ve yumaşatıcı özelliğinde bir şampuan kullanmanı öneririm.

Düz veya yağlı saçlar: Muhtemelen günlük yıkamaya uygun bir şampuan kullanmalısın.

Boyalı veya yıpranmış saçlar: Kullanacağın şampuanda güçlü besleyici madde takviyesi olması, yıpranmış saçlarını kısa sürede onararak eski ışıltısını kazandırablir.

Kuru saçlar… Kullanacağın şampuanın içerisinde gliserin ve kolajen olması saçını nemlendirebilir.

3) Saç tipine uygun bir kremle yıpranmış saçlarını bu dertten kurtarabilirsin.

shutterstock_446850223

İşim gereği saçlarım çok fazla işleme maruz kalıyor. Bu noktada doğru ürünü seçmek benim için ne kadar önemliyse yıpranmış ve boyalı saçları olan herkes için de öyle. Bunun çözümü de derinlemesine temizlik ve bakımdan geçiyor. Hemen bir kozmetik mağazasına gir ve kendin için en uygun saç bakım ürününü al. Kısa sürede daha sağlıklı, yumuşak ve nemli saçlara sahip olacağını göreceksin!

İlgili İçerikler